Sepet

Teslimat ve İade

Teslimat ve İade Politikası

 

Teslimat Süreci:

 

Siparişleriniz, onaylandıktan sonra en geç 3 (ÜÇ) iş günü içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumunu, size verilen kargo takip numarası ile kolayca izleyebilirsiniz. Ürünler, SATICI tarafından belirlenen kargo firması aracılığıyla ALICI'ya teslim edilir. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti, fatura bedeline eklenir ve ALICI bu bedelleri ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

Ürünlerin teslimat süresi, ödemenin yapıldığı tarihten itibaren ortalama 1 gün ila 2 hafta arasında değişebilir.

 

Teslimat ve İade Sorumluluğu:

 

SATICI, kargo ve teslimat sırasında ürünlerde meydana gelebilecek zararlardan sorumlu değildir. ALICI, kendisine teslim edilen üründe bir hasar fark ederse, kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle üründe meydana gelebilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ALICI teslim almadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) oluşturarak ürünü geri teslim etmelidir. Aksi takdirde, kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI'ya aittir ve ürün iade edilemez. SATICI tarafından üründe meydana gelen bir hatanın kargo ve teslimattan önce meydana geldiğinin tespiti durumunda, hasarlı ürünün SATICI'ya ulaştıktan sonra ürün değiştirilir ve tekrar kargoya verilmesi işlemi en fazla 7 iş günü sürebilir. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI'ya ödemiş olduğu tutarı işbu sözleşmede belirtilen koşullarla iade edecektir.

 

Cayma (İade) Hakkı:

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilmesinden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya iadesi, kargo teslim tutanağı örneği ve fatura aslı ile gerçekleştirilmelidir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

Ancak, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (örneğin tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler) için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, sarf malzemeleri (çizgi taşı, işaret kalemi vb.) ve cayma hakkının kullanılabilmesi için ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

 

Özel istek ve taleplere göre üretilen veya kişiye özel hale getirilen mallar da cayma hakkı kapsamına girmemektedir.

 

Ödeme İptali:

 

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması durumunda, tüketici kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığını iddia ederse ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu durumda, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesini takip eden 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

 

İletişim ve Destek:

 

Gerekli durumlarda, ALICI mağazamıza ulaşamıyorsa hello@elonigo.com veya 0850 340 4002 adresi üzerinden iletişime geçerek gerekli destek alabilir.