Sepet

Sıfır Risk Sistemi

Sıfır Risk Sistemi
Sıfır Risk, Elonigo'nun geliştirdiği, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilir; ister yeni ister ikinci el ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursunuz. Elonigo tarafından oluşturulun bütün siteler'deki tüm alışverişler ve ödemeler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

Ürünün ödemesini yapın
Ürüne ödeme yaptığınızda ödediğiniz tutar Elonigo tarafından oluşturulan site'nin güvenli havuz hesabına aktarılır. Siz ürünü teslim alıp ödeme onayı vere kadar paranız havuz heabında tutulur.

Satıcı ürünü kargolar
Ödeme yapmanızın ardından satıcı ürün sayfasında belirtilen süre içinde ürünü adresinize kargolar.

Ürüne onay verin
Teslim aldığınız ürünü kontrol ettikten sonra ödeme onayı verebilirsiniz.

Ürün bedeli satıcıya aktarılır
Ödeme onayınızın ardından Elonigo tarafından oluşturulan sitenin havuz hesabında tutulan ürün bedeli satıcının hesabına aktarılır.

Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.
Sıfır Risk ile paranız %100 Elonigo güvencesi altında
Elonigo’da paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır Risk ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz Elonigo’nun %100 güvencesi altında gerçekleşir.

Elonigohavuz hesabı nedir?
Havuz hesabı, Elonigo ‘da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce Elonigo ‘nun yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız Elonigo tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz %100 güvence altında olur.